We are a leading Manufacturer of screen exposing machine and automatic screen exposure machine from Faridabad, India.
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Model/Type | EM-SEM |
| Type | Exposure |
| Voltage | 220 v |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 15"x20" |
| Phase | Single Phase |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 380 V |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1 Kw, 2 Kw, 3 Kw |
| Phase | Three Phase |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Power Source | Electric |
We have Screen Exposing Machine in different sizes for various applications.
These units have performed satisfactorily by providing perfect results every single time. vacuum pump, Imported vacuum blanket, special electronic circuits, reliable damper system, digital pulse counter and many such features makes it most preferred machine.
Other Details:
₹ 82000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 380 V |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1 kW, 2 kW, 3 kW |
| Automation Grade | Automatic |
| Model Type | EM-SET |
| Available Range | 15" x 20" to 30" x 40" |
MANSHA KAMAL
S K Ensure Industry
Dabua Pali Road Faridabad, 1st Floor Plot No. 15/5 Gali No.1 Bajri Ind. Area, Ram Singh Road, Bajri, Industrial Area, Yuva Industry
Faridabad - 121001, Haryana, India